pondělí 28. května 2012

několik dotazů květen 2012


Já bych se přimluvil za defaultní hodnotu u odporu 10k místo 10K a u kondenzátoru elektrolytyckého 10uF (znak mikro) a u kondenzátoru neelektrolytického 10nF. 100M je dosti archaický způsob označení a domnívám se, ale v toto označení již ani není zakotveno v žádných normách.

Výchozí hodnotu můžete změnit tímto postupem:


otevřít značku
F12 - Značka
vyplňte implicitní typ a implicitní hodnota


U značek IO jako 7805, LM315 bych uvítal parametrovatelnost, aby nemusela být pro každý typ IO jiná (zadat typ součástky a označení vývodů - 1,2,3, 3,2,1, IN,OUT, GND apod)

V knihovně je univerzální značka IO\stabilizátor\stabilizátor.ppd kterou lze použít pro řadu obvodů.



Často se mi stane, že z výkresu najedu na grafický panel výběru značek a NIC. Musím myší najet až o tři políčka dolu/nahoru, pak se začnou zobrazovat obsahy složek značek.

Je to tak úmyslně, jedná se o jakousi brzdu, aby se panel značek neobjevoval pokud přes něj přejedete myší protože chcete něco udělat v jiném programu.

Naopak, když si mám vybránu nějakou složku značek (v grafickém výběru), tak velmi často jedu myší z levého dolního rohu do horní části kreslící plochy a při pohybu po přímce škrtnu o sousední políčko, a než dojedu pro značku, kterou jsem si vybral očima, tak se načte ta vedlejší složka značek. Dost to zvedá adrenalin. Řešení je několik:
- pokud je zobrazena nějaká složka značek a pokyb myši má nějakou výraznou horizontální složku, zůstat v již otevřené nabídce, pokud jde o pohyb vertikální v rámci výběrového sloupce, zobrazit obsah složky (té sousední) - nevím však jestli by to nemělo vliv na rychlost načítání oken se značkami, ale pohyb myší "do zatáčky" není nic moc.
- pokud má složka méně značek (1-3 řádky), nechť se rozbalí vpravo od jejího zástupce. Dráha ujetá myší pak bude vždy kratší a práci to zpříjemní. Okno by mohlo mít vždy jen využitou výšku (nepřekreslovala by se celá obrazovka). U více obsazených složek by to muselo zůstat jako to je, ale tam je zas menší prvděpodobnost, že budu vybírat zcela nahoře.

Plánuji přidat název skupiny textově nad náhledy značek. Tím se zvětší výška políčka a k problému už nebude docházet.

U grafického panelu bych uvítal mít možnost zvolit si zástupce, kteří budou reprezentovat tu či kterou skupinu, a jejich počet.
Třeba by každá ze složek měla poadresář, který bu obsahoval kopie těch značek, které skupinu významě reprezentují a ne ty první 4 dle abecedy, či jak to je dnes. Pokud by podadresář založen nebyl, načetlo by se to tak jako dnes. Výhodou by bylo, že by si každý uživatel mohl definovat i speciální symbol v editoru značek, který by tu skupinu dostaečně reprezentoval.

Souhlasím, pokusím se přidat tuto vlastnost co nejdříve.

Je nějaký způsob jak si ověřit, zda moje licence je platná i pro verzi 7? Třeba v okně "O aplikaci" v poli"oprávněný uživatel".

Přechod na verzi 7 je placený. 





Žádné komentáře:

Okomentovat